Innovativ rengøring
Når løsningen skal være nytænkende
Vi vil være bedre!
Hver dag – måned efter måned, år efter år!Vi har i gennem årene udviklet mange banebrydende koncepter og analyseværktøjer, som har været med til at optimere vores kundetilpassede løsninger - blandt andet vores koncept ”De 4 årstider” og ”360° analyse”.
Ligeså fundamentalt som kvalitet er i Anders Andersens Rengøring, ligeså grundlæggende er innovation – for vi vil være endnu bedre.
Vi vil forbedre og udvikle os som virksomhed, og derfor søger vi altid viden og inspiration. Det er i gennem viden og inspiration, vi kan optimere vores serviceydelser.
Vi sørger hele tiden for at være opdaterede på de nyeste udviklinger på markedet, og vi afprøver nye produkter i de konkrete ydelser, vi tilbyder.
Det er altid muligt at udvikle nyheder og forbedringer, uanset om det handler om effektivitet, kvalitet, stabilitet, miljø, ergonomi og sikkerheder.
Helt konkret
Vi er opdateret på den nyeste udvikling!Vi sørger hele tiden for at være opdaterede på de nyeste udviklinger på markedet. Her optimerer vi løsningen i forhold til sæsonernes og kundens behov, så der altid er en god brugeroplevelse, kvalitet og serviceøkonomi. Vi deltager på nordeuropæiske messer for at hente inspiration fra hele verden og være opdateret på de nyeste innovative løsninger.
Derudover afholder vi møder og udviklingsforløb med eksterne rådgivere og konsulenter, som præsenterer de nyeste produktudviklinger. Via samarbejde med eksterne konsulenter og eksperter kan vi med fordel tilbyde dig de helt rette og effektive løsninger til lige netop din virksomhed – så du har den mest optimale løsning.
Som svanemærket rengøringsvirksomhed søger vi nye produkter og løsninger, der kan mindske vores miljøbelastning – uden at gå på kompromis med kvaliteten. Vi arbejder hele tiden på at forbedre os på de områder, som Svanemærket stiller krav til. Desuden holder vi os opdaterede på udviklingen i generationernes krav til arbejdspladsen, og hvordan fremtidens kontorer indrettes. Det kan have betydning for hvordan rengøringsløsningen skal udformes.
”Vi skulle kunne stole på, at opgaverne blev klaret. Og det har vi fået med Anders Andersens Rengøring...”
M-huset - Gunner M. Bendtsen
Vi ønskede bl.a. at sikre et ensartet kompetenceniveau, ensartet daglig styring, efteruddannelse og ergonomi...
Henrik Schneller - Chef for AL Facility Management
